Jak wybrać mikrofalówkę?

Jak wybrać mikrofalówkę?

Kuchenka mikrofalowa to nowoczesny sprzęt AGD, który przyda się w każdej kuchni. Wiele osób nie wyobraża już sobie szybkiego przygotowania posiłku bez tego urządzenia.


Kuchenka mikrofalowa umożliwia szybkie przygotowanie wielu posiłków. Z jej pomocą można bardzo szybko odgrzać potrawę, rozmrażać jedzenie, opiekać, gotować i piec. Tak wiele możliwości zastosowań sprawia, że coraz więcej osób decyduje się zakupić ten sprzęt AGD.

Na rynku urządzeń AGD dostępne jest wiele tego typu urządzeń. Różnią się między sobą funkcjami, rozmiarami, pojemnością. Wybór nie jest więc prosty. Przed zakupem należy rozważyć przede wszystkim to, do jakich celów używać będziemy naszą mikrofalę. Kuchenki te posiadają bowiem różne funkcje, dlatego warto zastanowić się, które będą nam w ogóle potrzebne. Bardzo popularne funkcje mikrofalówek to między innymi gotowanie na parze, 6 zmysł, który zapewnia optymalne wykorzystanie energii, Jet Defrost, czyli szybkie rozmrażanie, Jet Start, czyli bardzo szybkie odgrzewanie i wiele innych.

Jednym z podstawowych kryteriów podziału kuchenek jest liczba funkcji ogrzewania. Wyróżniamy tutaj mikrofale jednofunkcyjne do ogrzewania, rozmrażania i gotowania, mikrofalówki dwufunkcyjne, które wyposażone są w grill oraz urządzenia wielofunkcyjne gdzie oprócz grilla, do zapiekania wykorzystywane jest też gorące powietrze.

Kupując kuchenkę mikrofalową trzeba też pamiętać o tym, że nie wszystkie naczynia będą odpowiednie do tego, aby je tam umieścić. Działa bowiem na nie bardzo gorące powietrze. W mikrofali na pewno sprawdzą się naczynia porcelanowe i kamionkowe, silikonowe, ze szkła do gotowania, wkłady do gotowania na parze, miski termoplastikowe, naczynia przeznaczone do gotowania jajek oraz naczynia plastikowe z odpowiednim oznaczeniem, które przystosowane są do mikrofali.

 

 

POWIĄZANE PORADY

Jak wybrać meble do kuchni?

Jednym z pomieszczeń, które wyposażyć w sposób profesjonalny jest zdecydowanie najciężej okazuje się kuchnia. Jest to dylemat dla wielu zwłaszcza z tego względu, że mebli kuchennych jakie możliwe są do aranżacji naszych...
Otwieramy lokal gastronomiczny

Otwieramy lokal gastronomiczny

Gastronomia to branża, w której cały czas coś się dzieje. Dlatego też wiele osób zastanawia się nad założeniem własnego lokalu gastronomicznego. Może być to restauracja, bar szybkiej obsługi, a nawet usługi cateringowe.

POWIĄZANE WPISY

KERNAU AGD

KERNAU AGD

ul. Danielewicza 6/14 37-100 Łańcut woj. podkarpackie
Pasją firmy Kernau jest produkcja sprzętu AGD, za którego atrybuty należałoby uznać dr
https://www.kernau.com/
Ilość odwiedziń: 1705
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 07.02.2023
Data dodania: 06.09.2019
agd okapy piekarniki

JanTar AGD

ul. Zawiszy Czarnego 8a 35-082 Rzeszów woj. Podkarpackie
Jantar AGD to autoryzowany serwis AGD, który powstał jeszcze w 1988 roku. Na początku by
http://www.jantar-agd.pl/
Ilość odwiedziń: 2609
Ocena: 0
Komentarzy: 0
Ostatnia wizyta: 08.02.2023
Data dodania: 23.02.2017
serwis AGD usługi naprawcze serwis gwarancyjny
>