Drewno eukaliptusowe w meblarstwie i budownictwie

Drewno eukaliptusowe w meblarstwie i budownictwie
Drewno to wysokiej klasy surowiec doceniany ze względu na jego naturalny wygląd oraz solidność. Mimo wysokiej wytrzymałości tego surowca, niekoniecznie radzi on sobie zbyt dobrze z wilgocią, termitami oraz płomieniami. Z tych powodów zakłady produkcyjne coraz częściej wykorzystują drewno egzotyczne, które wspaniale odnajduje się również w ciężkich warunkach ze względu na swoje miejsce występowania. Obecnie bardzo chętnie wybieranym gatunkiem drewna jest eukaliptus, który wyróżnia się nadzwyczajną solidnością oraz wysoką odpornością na różne czynniki, w tym atmosferyczne. Co prawda, drewno eukaliptusowe jest droższe niż nasze rodzime gatunki, jednak cena w odniesieniu do jakości jest jak najbardziej atrakcyjna. Eukaliptus z dużym powodzeniem wykorzystywany jest w branży meblarskiej oraz budowlanej w postaci klejonki z eukaliptusa, kantówki eukaliptusowej oraz drewna na okna z eukaliptusa. Ich produkcją zajmuje się zakład produkcyjny Richd. Anders.
 

Zalety klejonki z eukaliptusa 

Producent drewna klejonego Richd. Anders ma w swojej ofercie klejonkę wykonywaną z różnego rodzaju materiałów - w tym eukaliptusa. Klejonka eukaliptusowa produkowana jest jedynie na specjalne zamówienie klienta, który może oczekiwać konkretnych parametrów tego produktu. Klejonka eukaliptusowa posiada mnóstwo zalet, które są charakterystyczne właśnie dla drewna egzotycznego. Wyrób ten jest nadzwyczaj wytrzymały oraz niewrażliwy na różne czynniki zewnętrzne. Ich użytkownik nie musi więc się obawiać uszkodzeń powstałych mechanicznie lub na skutek obecności wilgoci, owadów czy grzybów. Dodatkowo pracownicy firmy Richd. Anders mogą zadbać o odpowiednią impregnację klejonki z eukaliptusa, dzięki czemu będzie odporna również na ogień.

Dużymi zaletami eukaliptusa są jego możliwości z zakresu dostępnych wybarwień drewna. Surowiec ten może naturalnie występować w zróżnicowanej kolorystyce, która zależna jest od konkretnego gatunku eukaliptusa. Ponadto jego łatwość obróbki sprawia, że można go dowolnie barwić, uzyskując najbardziej pożądany kolor. Meble wykonane z klejonki z eukaliptusa zostaną z Wami na lata, ciesząc oczy eleganckim i estetycznym wyglądem oraz pięknym kolorem.
 

Zastosowanie kantówki eukaliptusowej 

Kantówka to wyrób drewniany, który wykorzystywany jest w budownictwie jako element podtrzymujący konstrukcję. Kantówkę można nazwać belką charakteryzującą się kwadratowym przekrojem, która jest wykonana z różnego rodzaju drewna. Zakład produkcyjny Richd. Anders zajmuje się jej wykonywaniem, a ostatnimi czasy szczególnym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się kantówka eukaliptusowa. Twardość i trwałość wykorzystywanego do jej produkcji surowca sprawiają, że budowle wniesione przy pomocy kantówki eukaliptusowej są solidne, a wykonana tym sposobem konstrukcja odporna na wilgoć i termity.
 

Eleganckie drewno na okna z eukaliptusa 

Drewno bardzo chętnie wykorzystywane jest przy produkcji okien z racji jego naturalnego i eleganckiego wyglądu oraz bardzo dobrych właściwości termoizolacyjnych. Świetną opcją jest użycie drewna na okna z eukaliptusa, które jest szczególnie wytrzymałe i niepodatne na różne czynniki zewnętrzne. Drewnu z eukaliptusa nie jest straszny deszcz ani słońce, więc idealnie nadaje się jako materiał wykorzystywany w produkcji mebli i rozmaitych elementów budynków usytuowanych na zewnątrz. Marka Richd. Anders zajmuje się produkcją wysokiej jakości półfabrykatów z drewna eukaliptusowego, biorąc pod uwagę indywidualne oczekiwania i życzenia klientów.
>