Kredyt dla firm podkarpackich - co powinieneś wiedzieć?

Kredyt dla firm podkarpackich - co powinieneś wiedzieć?
Płynność finansowa to podstawa dla działalności gospodarczej prowadzonej przez każdą firmę. Konsekwencją jej utracenia poprzez przestój w zakładzie pracy, trudną sytuację gospodarczą w kraju lub z innych powodów może być nawet bankructwo danego przedsiębiorstwa. Na szczęście podkarpackie firmy mają możliwość wzięcia pożyczki dla firm podkarpackich, która pozwoli na otrzymanie finansowego wsparcia i pokrycie różnych bieżących wydatków w trudnym dla danego przedsiębiorstwa okresie. Podkarpacki Fundusz Rozwoju oferuje pożyczki obrotowe wyróżniające się szczególnie dogodnymi warunkami, a ich otrzymanie jest dużo łatwiejsze niż w przypadku kredytów udzielanych przez bank. Podstawowy warunek stanowi bowiem prowadzenie działalności na terenie województwa podkarpackiego przez miko-, małego bądź średniego przedsiębiorcę.

Pożyczka obrotowa - dlaczego warto?

Pożyczka obrotowa to nic innego jak otrzymanie jednorazowej kwoty na pokrycie bieżących wydatków firmy, która jest spłacana w umówionych ratach. Dzięki omawianemu kredytowi dla firm Rzeszów można opłacić pracownicze pensje, towar do sklepu czy inne wydatki o charakterze bieżącym. Podkarpacki Fundusz Rozwoju udziela takiej pożyczki obrotowej już od 1 tys. złotych do 500 tys. złotych, której okres spłaty może trwać od 12 miesięcy do 7 lat. Dużym atutem jest także fakt, że okres karencji może obowiązywać nawet do 6 miesięcy. Osoby chcące poznać wszystkie szczegóły oferty Podkarpackiego Funduszu Rozwoju mogą skorzystać z pomocy i doradztwa grona wykwalifikowanych ekspertów.
 

Jak dostać pożyczkę obrotową?

Aby otrzymać kredyt dla firm podkarpackich w celu sfinansowania bieżącej działalności gospodarczej, należy przede wszystkim spełnić podstawowy warunek, czyli być podkarpacką firmą z siedzibą lub oddziałem zarejestrowanym w tym samym województwie. Po zapoznaniu się ze szczegółami oferty przedstawionymi przez pracowników działu sprzedaży Podkarpackiego Funduszu Rozwoju, należy pobrać wniosek oraz wzory dokumentów i złożyć je osobiście w biurze bądź za pośrednictwem poczty. Jeśli wszystko się zgadza i kredyt został przyznany firmie, śmiało można podpisać umowę pożyczki.
>